Flottielje zeilen Lefkas

Flottielje zeilen Lefkas

Zeilvakantie Griekenland

Samen met andere zeilliefhebbers is flottielje zeilen in Lefkas een groot plezier! Het eiland wordt vaak als schiereiland gezien, vanwege de verbinding met een brede, beweegbare brug aan het vasteland. De flottielje gaat van start in de Marina aan de rand van het levendige stadje en samen vaart u langs de mooiste kustlijnen van Lefkas. Ontdek de vele kanten van dit prachtige eiland – zowel op het water als op het land.

Ontdek de groene parel van Griekenland!

Lefkas kent veel begroeiing en is bergachtig met uitgestrekte bossen die het landschap prachtig groen maken. Samen met de mooie zandstranden en het kristal blauwe water mag dit zeker tot één van de mooiste Griekse eilanden gerekend worden. Flottielje zeilen in Lefkas is zeker een aanrader!

Tijdens het flottielje zeilen in Lefkas komt u talloze grote en kleinere eilanden tegen. Door de gunstige omstandigheden is dit vaargebied ook geschikt voor het zeilen met kinderen.

Een flottielje zeilvakantie: een echte beleving

Zeilen in Griekenland is al bijzonder, maar tijdens het flottielje zeilen in Lefkas komt u daarnaast ook veel te weten over de mythologische achtergrond van het vaargebied. Een gebied vol geschiedenis! Vaar met een eigen zeiljacht langs grote en kleine eilanden, talloze baaien en gezellige havens en ontdek zelf welke verhalen hun oorsprong hier vinden.

Flottielje zeilen, wat is dat nou eigenlijk?

Een eenvoudige beschrijving van flottielje zeilen met Tip Top Sailing in Lefkas?
Denk aan reisbegeleiding die je de mooiste plekjes laat zien, maar ook met raad en daad ter beschikking is als de omstandigheden net wat lastiger zouden zijn. Het betekent ook vooral veel vrijheid. Je vaart dus zeker niet de hele dag met de groep achter elkaar aan, maar hebt alle tijd en ruimte om je eigen dagprogramma in te vullen. Na de dagelijkse schippersbriefing kan je dan dus ook zelf bepalen of je al meteen het anker ophaalt en de zeilen zet, of dat je nog lekker blijft luieren en genieten in de mooie baai!

Elk deelnemend schip maakt daarin haar eigen keuze en zo bepaal je dus zelf hoe de exacte invulling zal gaan worden. Natuurlijk bepalen de elementen mede waar we heen gaan en doen we ons best om je dus alle mooie plekjes te laten zien, maar de vele deelnemers die deze unieke flottieljevakantie al eens hebben meegemaakt, zullen beamen dat er ontzettend veel ruimte is om een eigen draai te geven aan je vakantie.

 

Klik op één van de tabbladen hieronder om meer te lezen over de mogelijkheden van een flottielje in Lefkas. Zo’n zeilvakantie is een onvergetelijk mooie ervaring!
Vrijblijvende offerte ontvangen? Vul dan het contactformulier in.

Begeleiding
Wij weten dat een geslaagde zeilvakantie – naast een prachtige omgeving, goed weer en een degelijke vloot van zeiljachten – in hoge mate wordt bepaald door het enthousiasme van de flottielje begeleiding. En met dat enthousiasme van onze Nederlandse begeleiding zit het wel goed!

Schipper Simo Jovanovic begeleidt al meer dan 20 jaar zeilvakanties op de Ionische Zee en heeft daarbij zijn bijzondere kwaliteiten als gastheer ruimschoots bewezen. Tijdens de hoogseisoensweken wordt hij ondersteund door een ervaren assistent flottieljeleider.
Hij begeleidt de flottieljes met zijn Bavaria 47 “Albatros” en is dan ook altijd bereikbaar. Zijn zeer uitgebreide kennis van het vaargebied, de lokale weersomstandigheden en de zeiljachten levert voor u gegarandeerd een zorgeloze en bovenal ontspannen zeilvakantie. Het aantal zeiljachten dat deelneemt aan een flottielje zeiltocht varieert circa zes tot maximaal twaalf schepen, inclusief het moederschip.

Vrijheid, blijheid
Flottielje zeilen biedt ook alle vrijheid die u wenst. Elke ochtend is er een briefing waarin onder andere het weerbericht, de bestemming en de bijzonderheden van de dag worden doorgenomen. Vervolgens vertrekt iedereen wanneer hij of zij dat wil.

Het Lefkas flottielje vaart elke zaterdag uit tussen eind mei en begin oktober.
In- en ontschepen gebeurt telkens op zaterdag en elke week weer varen we een nieuwe afwisselende route door dit prachtige vaargebied.

Aansluiten voor twee weken? Ook dat kan natuurlijk!
Omdat we dus elke week een andere route varen, ben je er van verzekerd niet twee keer hetzelfde “rondje” te varen.

Tijdens het “tweede hoogseizoen”, de maand september, varen we bovendien een mooie, ononderbroken twee weekse reis waarbij we koers zetten richting het zuiden, bestemming Zakynthos!

Afvaartdata 2019

Afvaartdata

Vanaf het begin van de zomervakantie tot eind oktober kunt u aansluiten bij ons gezellige flottielje.

In het schema hieronder ziet u welke tocht er op welke datum wordt gevaren.

 

Een impressie van de routes in Lefkas

Onderstaande routes zijn niet bindend, maar geven u een beeld van de mogelijkheden in dit vaargebied. Schipper en bemanning zullen in overleg en afhankelijk van de weersomstandigheden de zeilreis uitstippelen voor de mooiste zeilvakantie in Griekenland.

Neem deel aan het leuke Nederlandse Lefkas flottielje dat wordt begeleidt door ervaren zeilers die met veel enthousiasme, toewijding en lokale kennis je het prachtige Lefkas gebied gaan laten ontdekken!
Het schip van uw voorkeur huren we voor u in bij één van onze geselecteerde lokale partner rederijen. Hieronder vindt u een beknopt overzicht van enkele mogelijke schepen, maar informeer vooral bij ons naar het schip dat zou voldoen van uw wensen.

Type ZeiljachtJaarKooien17/05 - 14/0614/06 - 28/0628/06 - 30/0830/08 - 20-0920/09 - 11/10borg
Beneteau 3120104+2185020002340200018502000
Jeanneau 33i13-154+2200022002350220020002000
Bavaria 3320134+2200022002500220020002000
Beneteau 3420124+2201523252625262520252000
Beneteau 3420106+2207026002675260022252000
Bavaria 36Cr11-136+2240027002900250024002000
Bavaria 37 Cr20156+2259529003150290025952000
Beneteau 3720136+2250028003075280025002000
Oceanis 4009-116+1300033003500325030002000
Bavaria 4320096+1260031003600310026002000
Bavaria 4510-118+1380043004500405038002400
Bavaria 5109-1010+1495055006500520049503000
Bavaria 55201010+1560062007300620056003000

Bovenstaande zeiljachten zijn slechts een kleine selectie uit de vele mogelijkheden. Staat het schip van uw wensen er niet bij, vraag ons dan om een offerte. Alle schepen kunnen ook zelfstandig, oftewel als bareboat, gehuurd worden.

Huurprijzen in euro per week
Bovenvermelde tarieven zijn de bootprijzen per week, ongeacht het aantal opvarenden. Een linnenpakket (1 p.p.p.w.), een volle gas- en watertank, bijboot en havengeld in de thuishaven zijn inbegrepen evenals een all risk verzekering op de gehuurde boot.

Niet inbegrepen zijn: flottieljetoeslag (€ 125 per week), havengelden, dieselverbruik en schoonmaakkosten (gemiddeld tussen € 75 en € 150 per week). Deze kosten worden ter plaatse afgerekend. De borg dient vrijwel altijd te worden voldaan per creditcard (VISA/Mastercard), soms is contante betaling van de borgsom ook mogelijk.

Bijkomende kosten afhankelijk van type boot ter plaatse te voldoen.

Opties:
Buitenboord motor:  € 75 tot 95,- per week
Linnenpakket: € 10,- p.p.p.w
Handdoekenpakket: € 10,- p.p.p.w

Schipper:
Vanaf € 895 per week

Borgsom / eigen risico
Bij het huren van een jacht vraagt de verhuurder een borgsom. Deze borgsom wordt aan het eind van de huurperiode teruggegeven indien er geen sprake is van vermissing of schade aan jacht, uitrusting of inventaris. Het eigen risico is te verzekeren middels een borgsomverzekering.

Tip Top Sailing maakt in het Lefkas gebied gebruik van de vloot van diverse geselecteerde partner rederijen met hun basis in Lefkas Stad, Lefkas Marina, Preveza en Nidri.
Dit zorgt voor een zeer gevarieerd aanbod in merken, modellen en afmetingen.
Elke rederij hanteert haar eigen beleid wat betreft uitrusting, opties en accessoires. Vraag daarom uw offerte op maat voor het gewenste model, afmeting of type schip.

Meezeilen in Lefkas

Meezeilen in Lefkas kan aan boord van het moederschip. Schipper Simo heeft aan boord plaats voor zes individuele opstappers, of bij reservering van het schip in haar geheel, een bemanning van maximaal 8 personen.
Dit is de ideale invulling voor bijvoorbeeld éénouder gezinnen die ook zo’n geweldige flottieljezeilvakantie in Lefkas willen meemaken.

Door de combinatie van vaak meerdere schepen met gezinnen, is er ook voor hen altijd wel aansluiting te vinden!

Over het meezeilen lees je alle details op deze speciale pagina’s.

Geen ervaring? Geen probleem!

Flottielje zeilen in Lefkas kan zeker ook als je nog niet (genoeg) zeilervaring hebt!
We kunnen niet alleen het schip voor je organiseren, maar ook een ervaren lokale schipper of Nederlandse instructeur uit onze zeilschool in Willemstad met je meesturen. Op die manier is een dergelijke vakantie voor iedereen bereikbaar!

Belangrijkste verschil met het meezeilen op het moederschip is de maximale vrijheid die je op deze manier hebt om je eigen dagprogramma samen te stellen. In overleg met de schipper kies je je eigen route en invulling van de dag.

De schipper verblijft als extra “bemanningslid” aan boord, ook is er de mogelijkheid om de schipper aan boord van het moederschip te laten overnachten. Omdat hij de plaats van een betalende meezeiler inneemt, zijn daar echter wel kosten aan verbonden en geldt vanzelfsprekend dat er ruimte dient te zijn.